• Spawanie stali i aluminium
  • Naprawy, badania szczelności, modernizacje cystern, zbiorników, rurociągów
  • Kompleksowa budowa stacji paliw , dokumentacje

zakładanie konta podstawowego na portalu PUESC

Zakładanie konta podstawowego na portalu celno - skarbowym www.puesc.gov.pl nie jest rzeczą skomplikowaną. Wystarczy potrafić korzystać  z Internetu i mieć dostęp do konta mailowego. Konto mailowe nie musi być własne, może to być konto członka rodziny, znajomego, wszystko jedno jakie, byleby mieć do niego dostęp w momencie rejestracji. Po wpisaniu adresu strony www.puesc.gov.pl pojawi się następujący obraz strony:

 

 Trzeba kliknąć w napis "utwórz konto" na górze strony po prawej stronie. Wówczas pojawi się następna strona, na której trzeba wpisać swoje dane podstawowe. 

 

Oczywiście adres mailowy z jaki zostanie wpisany i hasło trzeba zapamiętać (zapisać) bo ten adres i hasło będą musiały być wpisywane przy każdym kolejnym logowaniu. Dół strony przedstawionej wyżej po licznych informacjach dotyczących ochrony danych osobowych wygląda następująco:

Trzeba zaznaczyć dwa kwadraciki widoczne po lewej stronie wpisać cyfry jakie się wyświetlą do okienka "weryfikacja tekstu" i nacisnąć "utwórz konto". Na podany adres mailowy przyjdzie tak zwany link aktywacyjny. Po jego naciśnięciu znajdziemy się ponownie na portalu celno skarbowym. System poprosi jeszcze o podanie hasła rezerwowego (musimy jakieś podać) i proces rejestracji zostanie w ten sposób zakończony. Mając konto podstawowe można się będzie logować na portalu, będzie można wypełnić i wysłać zgłoszenie rejestracyjne uproszczone AKC-RU, samodzielnie zamykać dostawy oleju opałowego lub zamiennie pobierać tak zwane kody transakcyjne. Kod transakcyjny (ciąg znaków cyfrowych) można będzie po dostawie wręczyć kierowcy, który przywiezie paliwo i kierowca mając kod transakcyjny będzie mógł zamknąć dostawę. Nie będzie trzeba już w takim przypadku podpisywać żadnych dodatkowych papierowych oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego na cele grzewcze. 

powrót do artykułu głównego